Лікарі Інституту Серця обстежили жителів сіл Турійського району на Волині

Лікарі Інституту Серця обстежили жителів сіл Турійського району на Волині

Ще місяць тому, коли вирішили їхати на Волинь, ми не знали тут практично нікого. Для нас це був один із найменш досліджених регіонів України

Завдяки колегам і спільним друзям, нам досить швидко вдалося зв’язатися із місцевими активістами і волонтерами. Максим Новицький, голова ВГО “Сокіл” Волинь, згодився допомогти, і вже під час поїздки координував і вирішував багато питань, пов’язаних із переїздом з одного населеного пункту в інший.

Саме Максиму Новицькому ми завдячуємо знайомству із Сергією Приходько. Це лікар-волонтер, який займався пошуком приміщень і  для медичного огляду пацієнтів і допомагав із поширенням інформації про приїзд лікарів.

За допомоги Сергія лікарі Інституту Серця обстежували жителів кількох сіл Турійського району на Волині. Так, за словами лікаря Назара Озерянського, в один із днів перебування на Волині їм вдалося оглянути 45 пацієнтів, із яких хірургічне втручання рекомендували 15 людям.

Візит до легендарної зв’язкової УПА

Окремої уваги заслуговує поїздка до Ганни Зеленої, зв’язкової ОУН-УПА. Невдовзі цій жінці виповниться 100 років.

Лікарі і активісти ГО “Дія в Україні” навідалися в гості до легендарної жінки, яка боронила Україну у лавах Української Повстанської Армії.

Дорога до будинку Ганни Зеленої пролягала через Ковель. Із цього міста лікарям треба було добратися до села Скулин. Користуючись можливістю, фахівці  детально обстежили жінку і запевнили, що допомагатимуть їй і в подальшому.

Урочище Вовчак відновлюють активісти і волонтери

Перед виїздом до Києва Максим Новицький запланував для ГО “Дія в Україні” відвідування легендарного місця – Урочища Вовчак. Кілька років тому тут почали поступово відновлювати місця заснування УПА. Наразі волонтери поетапно відроджують місця бойової слави Української Повстанської Армії і власними силами перетворюють його на базу патріотичного виховання та вишколу.

Урочище Вовчак у Турійському районі – місце постійної дислокації одного з перших підрозділів УПА. Це базування називалося “Січ”.

Його штаб був розташований у селі Вовчку. Поруч — вишкільні, санітарні й господарські осередки північної військової округи “Турів”.

Навесні 1943 року тут дислокувалося п’ять сотень повстанців. “Січ” підлягала головному командиру УПА-Північ — “Климу Савуру” (справжнє ім’я – Дмитро Клячківський).

У відновлювальних роботах в урочищі беруть участь активісти Волинської обласної організації ВО “Свобода” спільно з ГО “Волинський край”, а також депутати різних рад.

“Наша мета – створити повноцінну базу по військовому вишколу, яка існувала тут в часи національно-визвольних змагань. Зараз почалися роботи з облаштування фортифікаційних споруд і траншей. Облаштовують бліндажі, місця для ночівлі, смугу перешкод для тренувань, територію спортивного вишколу.

“Також в урочищі, за сприяння Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства викопано пожежну водойму площею 50 на 50 метрів і будується лісова дорога. Крім того, буде діяти пункт пропуску на базу і територія буде контролюватися. Наше завдання – зробити цю базу придатною для тренувань на 100% у різні пори року. Військовий вишкіл будуть проводити офіцери, які брали участь в російсько-українській війні”, – розповів заступник голови Волинської обласної організації Сергій Коба.

Після екскурсії легендарним урочищем Вовчак гостинні волиняни допомогли нам відкрити для себе цю область, провели екскурсію Урочищем Вовчак і нагодували поживною стравою тільки но з вогнища.

Є така загальновідома фраза: “Раз на рік їдьте туди, де ви жодного разу не бували”. А команда ГО “Дія в Україні” вважає, що раз на рік – це дуже мало. Тому вже чекаємо наступних поїздок!

Made with