Нова точка на карті України: лікарі Інституту Серця обстежили жителів міста Малин на Житомирщині

Нова точка на карті України: лікарі Інституту Серця обстежили жителів міста Малин на Житомирщині

У поліклініці Малина проводять виставки вишиванок, чекають на повернення головного лікаря із зони АТО, вмикають музику і слухають радіо, а на ранкових п’ятихвилинках вітають лікарів зі святами

 “Одна із головних переваг Малина в тому, що він знаходиться всього в сотні кілометрів від Києва, і тому багато хто їздить до столиці на роботу”, — сказала нам журналістка Тетяна під час поїздки на Житомирщину.

Втім, іноді буває і навпаки: до Малина переїздять працювати і кияни. Приміром, група компаній “Unigran” залучає до роботи на підприємстві спеціалістів зі столиці. Якось у квітні цього року розмова з інженером цього заводу Ярославою Осадчук і стала приводом до того, щоб чергова поїздка волонтерського кардіодесанту і активістів ГО “Дія в Україні” була запланована саме до Малина.

Первинна ланка медицини у Малині функціонує окремо від вторинної

“Чому б вам не обстежити пацієнтів у Малині?”, — запропонували нам, і вже за кілька днів ми зв’язалися із місцевими громадськими активістами для планування поїздки.

Громадський активіст Маріанна Макарчук стала першою, хто відгукнувся і охоче сприйняла пропозицію обстежити кардіологічних хворих Малина і довколишніх сіл фахівцями Інституту Серця.

Прийом пацієнтів домовилися провести у комунальному закладі  Малинському міськрайонному центрі первинної медико-санітарної допомоги.

Більше двох років первинна ланка медицини у Малині функціонує окремо від вторинної: сімейні лікарі працюють у поліклініці, вузькоспеціалізовані лікарі – у лікарні. В то же час ТМО тут функціонує та об’єднує як мережу закладів, так і стаціонар. Хоча відокремлення первинки і відбулося, а штати, як були в ТМО, так і лишилися.

Комунальний заклад “ММРЦПМСД”, “Малинська первинка”, було створено рішенням 34ї сесії Малинськоїх міськради 6 скликання у серпні 2013 року. Фактично заклад розпочав свою роботу із початку 2014го.

Великі зусилля в умовах малого фінансування

 Звісно, лікарі Малинського міськрайонного центру первинної медико-санітарної допомоги знаходяться в тих самих умовах, що й їх колеги в інших районних центрах: зарплатню лікарям не підвищують, і з технічним забезпеченням справи далекі від ідеалу, зарплату затримують.

Але, не зважаючи на це, місцеві лікарі в умовах обмеженого фінансування все одно намагаються влаштовувати волонтерські акції-безкоштовні обстеження для пацієнтів, вуличні заходи, влаштовують дні планування сім’ї та навіть спеціалізовані семінари, на які запрошують фахівців з інших міст України.

В багатьох випадках такого роду події у місті відбуваються за ініціативи ГО «Рідна Малинщина», головою Правління якої є Юрій Сотничук, лікар загальної практики — сімейний лікар. Він та деякі інші лікарі цього закладу є членами ГО “Рідна Малинщина”, і намагаються на рівні міста відстоювати інтереси свого медичного закладу.

Крім того, у закладі діє незалежна профспілка, яка входить у вільну профспілку медичних працівників України.

“Мабуть, найбільша заслуга тут полягає у тому, що до нас прийшли працювати молоді спеціалісти. Це ті, хто закінчив навчання буквально кілька років тому. Це ті, хто справді щиро хоче працювати в медицині, не дивлячись на низькі зарплати. І ось ці люди нас буквально зарядили, пробудили. Вони весь час засиджуються до восьмої вечора, бо після прийому пацієнтів додається роботи із документацією. Всі ініціативи підтримує наш головний лікар Олександр Андрійцев.  Він зараз перебуває у зоні АТО. Поїхав туди на місяць, і вже скоро має повернутися. Дуже на нього чекаємо”, — розповіла нам заступник головного лікаря Олена Раєць.

Крім того, навіть ранкові п’ятихвилинки лікарі намагаються проводити нестандартно: після планувань і обговорень нагальних питань інтерактивні презентації та навчаються разом з запрошеними спеціалістами А ще – мають список днів народжень усіх працівників закладу, і завжди вітають їх зі святом. Недавно у закладі проводили також і виставку вишиванок.

У закладі проводять родинні свята та нестандартно відзначають свята (виставки вишиванок, художньої творчості, театральні постановки тощо). В коридорі амбулаторії №1 працює просвітницьке радіо.

Чергу займали за дві години до прийому

На консультацію лікарів Інституту Серця, який очолює Борис Тодуров, прийшло близько 40 дітей та 60 дорослих. В першу чергу лікарі оглянули пацієнтів із серцевою недостатністю та клапанною патологію.

Не зважаючи на оголошення про те, що прийом почнеться о 9 годині ранку, чергу до лікарів багато хто займав за дві години заздалегідь.

Під час прийому лікарі виявили, що одна дитина потребує збору коштів на хірургічне втручання.

За організацію огляду пацієнтів і за щиру гостинність лікарі Інституту Серця і активісти ГО “Дія в Україні” висловлюють подяку Маріанні Макарчук, Юрію Мирославовичу Сотничуку, ГО «Рідна Малинщина» та всьому колективу КЗ « Малинського міськрайонного центру первинної медико-санітарної допомоги».

За матеріалами статті на сайті “Медпросвіта”

Made with